3

Który pokarm na start kupić dla krewetek

Karmienie krewetek akwariowych

Temat karmienia krewetek akwariowych jest bardzo rozległym tematem. Dziś nie będziemy skupiać się szczegółowo na kwestii karmienia. Podstawowym pytaniem, na które mam zamiar odpowiedzieć to „Jaki pierwszy pokarm wybrać dla krewetek na start?” Wbrew pozorom temat ten jest bardzo rozległy i problematyczny. Niejednokrotnie spotkałem się z radami sprzedawców, czy innych „pasjonatów”, którzy przedstawiali bardzo rozległą listę pokarmów. O dziwo po podsumowaniu okazywało się, że na pokarmy na start trzeba wydać kilkaset złotych, a to tylko po to żeby utrzymać kilka do kilkunastu krewetek. Co się potem okazywało krewetki wpuszczone do świeżo założonego zbiornika ignorowały ten pokarm i nie reagowały w żadnym zakresie na udostępniane jedzenie. Czy z krewetkami i zbiornikiem było coś nie tak?

Nowe krewetkarium – krewetki ignorują pokarm

Krewetki nie chcą jeść, a nasz świeżo upieczony pasjonata zachodzi się w głowę, co jest nie tak. Dzwoni, pisze, radzi się. Okazuje się, że są jednak lepsze pokarmy od tych, które kupił na start, a które kosztowały go bardzo dużą ilość gotówki. Nabywa więc kolejne pokarmy i znów krewetki nie reagują. Co więcej nie reagują one na żaden z kilku wrzuconych w ciągu ostatnich dni pokarmów. Po pewnym czasie krewetki – zapewne z głodu myśli nasz adept akwarystyki – padają. Więc kupuje kolejny pokarm. Historia się powtarza, a nikt nie jest w stanie doradzić odpowiedniego rozwiązania. I tu z pomocą przychodzę ja. 

Jaki jest najlepszy pokarm na start krewetkarium

Więc mamy nasz święty gral. W końcu przyjdzie upragniona odpowiedź. Który to pokarm należy kupić, aby krewetki były szczęśliwe i szalały na jego punkcie. Który pokarm zapewni wszystko co niezbędne dla krewetek i pozwoli im się prawidłowo rozwijać. Nie będę Was dalej trzymał w niepewności. Na start krewetkarium dla swoich pierwszych krewetek, na pierwsze miesiące – NIE KUPUJCIE NIC.

Jakie przyczyn są tak radykalnej i różnej od powszechnej wiedzy odpowiedzi? Tego tu już nie opiszę, bo jest to temat rzeka. Jeżeli chcecie wiedzieć dlaczego nie potrzeba kupować żadnego pokarmu na start zapraszam Was na mój film, gdzie wszystko objaśniam:

Mam nadzieję, że tym artykułem udało się przybliżyć pasjonatom krewetek Caridina i Neocaridina sposób budowy rynny filtracyjnej i jej zastosowanie. Jeżeli chcecie obejrzeć proces zakładania krewetkarium na rynnie zapraszam Was na film – kliknijcie na obrazek 🙂

Comments are closed.